یکشنبه, 19 مرداد 1399
۸ استارتاپی که صنعت کشاورزی را متحول می‌کند

یکی از این بازارهایی که فناوری زنجیره بلوکی برای متحول کردن آن سرمایه‌های زیادی را جذب کرده، کشاورزی است. اما بلاکچین چطور می‌تواند کشاورزی را تحت تاثیر محاسبات و پلتفرم‌های پیچیده خود قرار دهد؟

در ادامه چند مورد از تاثیرات زنجیره بلوکی (بلاکچین) را بر کشاورزی مشاهده می‌کنید:

  • بهینه‌سازی چرخه تأمین مواد غذایی: کاهش زمان بررسی مبدأ مواد غذایی به چند ثانیه و حصوصل اطمینان از ایمنی و بهبود کارایی
  • بیمه محصولات: با بارها، مسیرهای زمینی و اطلاعات اساسی مطابقت با حامل‌ها در ارتباط است و کیفیت محصولات، قیمت، موقعیت مکانی و طرف‌های درگیر را ثبت می‌کند
  • تراکنش و معاملات: به کشاورزان در فروش محصولات با قیمتی منصفانه کمک می‌کند و هزینه معامله را پایین می‌آورد. همچنین به کشاورزان با حوزه کاری کوچک‌تر کمک می‌کند که وارد بازار شوند.
  • قابلیت رهگیری: قراردادهای هوشمند، محصولات کشاورزان را بیمه می‌کند و جایگزین فرآیندهای بیمه پیچیده می‌شود. فرآیندهای بیمه در گذشته چندین ماه زمان می‌‌برد.

۸ مورد از استارتاپ‌هایی که صنعت کشاورزی را متحول کرده، عبارت است از:

AgriChain

یک شرکت بلاک‌چین است که بر پایه تراکنش‌های کشاورزی نظیر به نظیر تمرکز دارد و سعی دارد که افراد واسطه را از میان بردارد.

AgriDigital

یک راهکار مدیریت کالای یکپارچه و مبتنی بر بلاک‌چین برای صنعت جهانی دانه‌ها و غلات است. این پلتفرم از طریق قراردادهای هوشمند به پردازش تراکنش‌های کشاورزی می‌پردازد.

AgriLedger

یک پروژه سازمانی اجتماعی در انگلستان است که به کشاورزان در رهگیری منشأ مواد غذایی کمک می‌کند و دسترسی به منابع مالی و ذخیره‌سازی اطلاعات مربوط به تراکنش‌ها را آسان می‌کند.

Demeter

یک قطب مرکزی برای اجاره و کشاورزی بر زمین‌های کوچک در تمامی نقاط جهان است. این استارتاپ قصد دارد واسطه‌ها، پیچیدگی یا موانع سازمان‌های بزرگ را از میان بردارد.

Etherisc

یک استارتاپ بلاک‌چین است که از طریق برنامه‌های بیمه غیرمتمرکز، به کشاورزان خدمات بیمه‌ای ارائه می‌دهد.

Ripe

این استارتاپ در زمینه چرخه تأمین شفاف و دیجیتال مواد غذایی فعالیت می‌کند و بر اطلاعات کیفیت مواد غذایی با هدف پیاده‌سازی سیستم بلاک‌چین در زمینه مواد غذایی تمرکز دارد.

میزان نوآوری بلاک‌چین در بازار کشاورزی، از حدود ۴۱٫۲ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ به حدود ۴۳۰ میلیون دلار در سال ۲۰۲۳ خواهد رسید. این رقم بیانگر نرخ رشد مرکب سالیانه ۴۷٫۸ درصد است.

TE-FOOD

این استارتاپ، ابزارهای شناسایی در دام‌ها، حمل و نقل و بسته‌بندی مواد غذایی پیاده می‌کند تا بتواند تمام فرآیند تأمین را تحت کنترل درآورد و از کیفیت محصولات اطمینان حاصل کند.

Worldcovr

این استارتاپ در زمینه بیمه محصولات فعالیت می‌کند و هدف آن حفاظت از محصولات در برابر آسیب با کمک گرفتن از ماهواره‌هاست. این استارتاپ در میزان بارش نظارت دارد و سیستم پرداخت آن خودکار است.

میزان نوآوری بلاک‌چین در بازار کشاورزی، از حدود ۴۱٫۲ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ به حدود ۴۳۰ میلیون دلار در سال ۲۰۲۳ خواهد رسید. این رقم بیانگر نرخ رشد مرکب سالیانه ۴۷٫۸ درصد است.

بهینه‌سازی چرخه تأمین مواد غذایی

ارائه اطلاعات در مورد منشأ محصولات غذایی برای حصول اطمینان از وفاداری مشتری الزامی است. بلاک‌چین این توانایی را دارد که فروش ایمن میوه و سبزیجات را تسهیل کند. زمان رهگیری منشأ مواد غذایی در این سیستم تا حدود زیادی کاهش می‌یابد. در عرض چند ثانیه می‌توان این مسئله را پیگیری کرد.

منبع: آی‌چیزها

برچسب ها: , , , ,

مطالب مرتبط

0 دیدگاه

یک نظر ارسال کنید