چهارشنبه, 15 مرداد 1399
قدرت یک ذهن کارآفرین

هنگامی که ما به جوانان کمک می کنیم تا یک ذهنیت کارآفرینی را توسعه دهند ، ما به آنها این توانایی را می دهیم که در دنیای سریع در حال تغییر ما چگونه به موفقیت دست یابند. چه آن ها خود کارآفرین باشند یا برای دیگران کارکنند، این افراد به مهارت و اعتماد به نفس زیادی برای شناسایی فرصت ها، حل مشکلات و فروش ایده های خود نیاز دارند. این مهارت می توانند در مقاطع مختلف و در جریان دوره های آموزشی آنان تقویت شوند.

در این سخنرانی، بیل روشه، داستان های خود درباره خلق کسب وکارهای نوین توسط دانشجویان را شرح می دهد. در این سخنرانی، او توانمندی دانشجویان برای بالفعل نمودن دانسته های خود در بستری آزاد برای آزمون و خطا و ایجاد چالش و توسعه توانمندی های کارآفرینانه خود را به تصویر می کشد. بیل روشه در این سخنرانی، روال الهام بخشی تجربیات قابل انتقال توسط یک دانشجو برای دانشجوی دیگر را بازگو می کند. بیل روشه، متخصص طراحی بسته های آموزشی مرتبط با حوزه های کارآفرینی، مالی و مسئولیت اجتماعی است. بیل بصورت مستقیم برای بیش از 10 سال با مراکز بزرگ آموزشی و تخصصی همکاری می کند.

 

برای اطلاعات بیشتر شما می توانید از کتاب زیر نیز استفاده کنید.

کتاب ذهن کارآفرینان
صد مورد از اعتقادات، خوصیات، و عادات حیاتی کارآفرینان برگزیده

مترجم : الهام کیان‌مهر ، هاجر معیری‌فرد

 

“ذهن کارآفرینان” به واقع کتابی متفاوت از کوین جانسون در حوزه‌ی کارآفرینی است. کتابی با روش آموزش توصیفی است، بیشتر کتابهایی که در حوزه‌ی مدیریت و کارآفرینی می‌خوانیم، با آموزش تجویزی نگاشته شده‌اند. به این معنا که یک استاد دانشگاه بر اساس مطالعات و آموزه‌هایش، توصیه‌ها و اصولی را برای اجرا ارائه می‌کند. اما آموزش توصیفی، وصف کردن موفقیتها و شکستها و در نتیجه‌ی ارائه‌ی توصیه‌هایی است که بر اساس تجربیات فرد نویسنده ارائه می‌شود. برای مثال، هیچ‌گاه نمی‌توانم آموزه‌های کتاب “جک سخنی از درون دل” جک ولش را با بسیاری از کتابهای مدیریتی مقایسه کنم. تفاوت دیگر کتاب ذهن کارآفرینان، جسارت و ساختارشکنی قابل تحسین نویسنده است که به مواردی اشاره می‌کند که به این وضوح و روشنی در جاهای دیگر ندیده بودم، برای مثال، آنجا که برخلاف آموزه‌های اساتیدی چون کنت بلانچارد که تأکید بر تعادل در ترازوی زندگی دارد (تعادل بین خانواده و کار) ایشان با ارائه‌ی مثال زدن ماسک ابتدا به خویش و سپس به کودک همراه در هواپیمای دچار سانحه، اعلام می‌کند که برای کارآفرین می‌بایست کارش از خانواده‌اش مهمتر باشد. ویژگی بعدی کتاب، دسته‌بندی همراه با سادگی ۱۰۰ نکته در قالب هفت فصل شامل استراتژی، تحصیل، منابع انسانی، سرمایه‌گذاری، بازاریابی و فروش، رهبری و انگیزه می‌باشد.

برچسب ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی یافت نشد

0 دیدگاه

یک نظر ارسال کنید