یکشنبه, 19 مرداد 1399
سخنرانی بیل گیتس در دانشگاه هاروارد

این ویدئو سخنرانی بیل گیتس در دانشگاه هاروارد را نشان می دهد. بیل گیتس در سال 2007 به عنوان سخنران به جشن فارغ التحصیلی دانشگاه هاروارد دعوت شد. او در این سخنرانی از سختی ها و مشکلات دوران تحصیل خود می گوید و دلیل اینکه چرا دانشگاه را رها کرده است، توضیح می دهد. بیل گیتس می گوید همیشه دغدغه اصلی اش در زندگی نابرابری های موجود در جهان بوده است و همیشه دنبال راهی بوده تا در این عصر تکنولوژی بتواند این نابرابری ها و بی عدالتی ها را تا حدودی کم کند و از بین ببرد. او معتقد است نابرابری ها و ناعدالتی های موجود در جهان باعث می شود سلامت و ثروت به طرز وحشتناکی به خطر بیوفتد. بیل گیتس راه مادرش را ادامه داده است و به همراه همسرش چندین موسسه خیریه در سرتاسر جهان تاسیس کرده است. در حال حاضر تمام دغدغه و تلاش بیل و همسرش، ملیندا، کمک به کودکان نیازمند و بیمار در مناطق فقیر و آسیب دیده می باشد. بیل گیتس خطاب به فارغ التحصیلان می گوید: “امیدوارم زمانی که دوباره به هاروارد برگشتید، بتونین از استعداد و انرژی خودتان نهایت استفاده را بکنید. امیدوارم که به دستاوردهای حرفه ای خود بسنده نکنید و به عمیق ترین نابرابری های دنیا نیز رسیدگی کنید. شما هیچ چیز مشترکی با افراد سراسر جهان ندارید، تنها چیز مشترک شما با آن ها بشریت و انسانیت است.” این ویدئوی تاثیرگذار و قابل تامل را از دست ندهید. مطمئنا بعد از دیدن این ویدئو و شنیدن صحبت های بیل گیتس به جهان و مردم جهان نگاهی متفاوت پیدا خواهید کرد.

 

سخنرانی بیل گیتس در باره آینده انرژی – نوآوری برای صفر

بیل گیتس در این سخنرانی، به نوآوری در حوزه های مختلف به خصوص در حوزه انرژی های تجدید پذیر اشاره می کند. ازجمله نکات بسیار کلیدی و مهم در رابطه با تبدیل انرژی می توان به فناوری و نوآوری اشاره داشت. پیدا کردن راه حل های نوآورانه منجر خواهد شد تا استفاده از انرژی های تجدیدپذیر از قابلیت های بیشتری برخوردار بوده و بتوان از آن بطور گسترده، حتی در صورت بالا بودن هزنه آن نیز، بهره مند شد. تشریحی کوتاه از مقالهچشم انداز نوآوری برای آینده انرژی های تجدیدپذیر

در گزارش ” چشم انداز نوآوری برای آینده انرژی های تجدیدپذیر” به تمامی راه حل های نوآورانه در رابطه با موضوع انرژی های تجدیدپذیر و آینده آنها، بر اساس اولویت های آنها پرداخته شده است. در این مقاله با پرداختن به این راه حل های بسیار مهم و بررسی تاثیر آنها در ارتباط با هم، به این نتیجه رسیده شده است که با ادغام راه حل های گوناگون نوآورانه می توان به گسترش استفاده از انواع مختلف انرژی های تجدیدپذیر- بویژه انرژی خورشیدی و بادی- سرعت بخشید.

ازجمله نوآوریهایی که می توانند منجر به افزایش انعطاف پذیری هرچه بیشتر از انواع مختلف انرژهای تجدیدپذیر  شوند، می توان به برق رسانی، غیرمتمرکز کردن و دیجیتالی کردن اشاره داشت.

افزایش انعطاف پذیری در استفاده از انرژی های تجدیدپذیر

در این مقاله به این نتیجه رسیده شده است که با ادغام 11 راه حل نوآورانه، افزایش قابل توجهی در هزینه استفاده از انواع مختلف انرژی های تجدیدپذیر ایجاد خواهد شد. ولی از طرفی دیگر این بررسی، موثر بودن ادغام آنها در انعطاف پذیری هرچه بیشتر در تولید، انتقال و مصرف انرژی را نشان داده و گویای این است که با این کار می توان نسل جدید مصرف کنندگان انرژی های تجدیدپذیر را توانمندتر ساخت.

11 راه حل نوآورانه:

راه حل اول:

کاهش دادن احتمالات در تولید نیروی VRE با استفاده از پیش بینی پیشرفته ی آب و هوا.

راه حل دوم:

انعطاف پذیر کردن روش های تولید نیرو جهت سازگار کردن آنها با تغییرات.

راه حل سوم:

استفاده از بازارهای متصل بهم و منطقه ای جهت افزایش آزادی عمل تامین کنندگان.

راه حل چهارم:

ایجاد شبکه های بسیار بزرگ در محدوده ی فواصلی زیاد جهت ایجاد تطابق بین مقدار تولید و مصرف انرژی های تجدیدپذیر.

راه حل پنجم:

استفاده از منابع ذخیره سازی بزرگ جهت به تعویق انداختن تقویت سرمایه گذاری شبکه ای.

راه حل ششم:

تخریب منابع دیگر عرضه انرژی به شبکه.

راه حل هفتم:

استفاده از روش های نوین مدیریت طرف تقاضا.

راه حل هشتم:

استفاده از شبکه های کوچک انرژی تجدیدپذیر جهت عرضه خدمات به شبکه ی اصلی.

راه حل نهم:

بهینه کردن عملکرد سیستم های توزیع با استفاده کردن از منابع متعددی از سیستم های توزیع نیرو.

راه حل دهم:

استفاده از روش ذخیره سازی باتری در سطح نرمال (Utility-scale battery).

راه حل یازدهم:

استفاده از روش Power-to-X

برچسب ها: , , ,

مطالب مرتبط

0 دیدگاه

یک نظر ارسال کنید